Makijaż permanentny

Dla kogo makijaż permanentny?

Niewątpliwie ten rodzaj makijażu przydaje się kobietom aktywnym i zadbanym gdyż pozwala zaoszczędzić czas na powtarzanie codziennych czynności związanych z wykonywaniem tradycyjnego makijażu. Jest to również bardzo przydatne podczas letnich wyjazdów gdy zażywając kąpieli wodnych nasza twarz ciągle będzie wygląda świeżo i promiennie.
Pigmentowanie skóry przydaje się też osobom z wadą wzroku lub osobom starszym które nie są w stanie wykonać sobie same równych kresek brwi czy oka.
Makijaż permanentny wykonuje się też ludziom po chemioterapii lub nieszczęśliwych wypadkach w których utracili brwi lub kontur ust.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby makijaż wykonały sobie osoby które mają ubytki brwi czy pigmentu ust lub mają asymetryczne linie brwi czy kontur ust.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Właściwa pielęgnacja skóry po zabiegu ma duży wpływ na trwałość makijażu.
Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko spuchnięta. Opuchlizna oczu i ust utrzymuje się najdłużej i zależna jest od wrażliwości osoby. W przypadku intensywnego odczucia pieczenia i ściągania można używać kremów kojących np. Alantan. Nie należy intensywnie moczyć twarzy po zabiegu, przecierać i skubać strupków. Unikamy słońca, kąpieli w basenie, sauny, solarium , mrozów i przeciągów co najmniej dwa tygodnie po zabiegu. Pamiętając też o dopigmentowaniu które odbywa się po około miesiącu od poprzedniego zabiegu gdyż przed zabiegiem też nie należy wykonywać rzeczy wymienionych wyżej, ale o tym każda klientka jest informowana na konsultacji przed zabiegiem.

Gdy zdecydujesz się na makijaż permanentny musisz pamiętać o kilku rzeczach.

Bezpośrednio po zabiegu odcień jest ciemniejszy i z czasem wyłuszczy się uzyskując swój końcowy pożądany efekt i pigment będzie jaśniejszy o jakieś 40-50%.

Całkowity proces gojenia się wynosi około 14 dni. Po około 3 dniach od zabiegu zaczyna się wyłuszczać naskórek. W miejscu pigmentacji mogą pojawić się maleńkie strupki. Pod żadnym pozorem nie zrywaj łuszczącego się naskórka ani strupków.

Wykonanie makijażu w zasadzie nie niesie ze sobą dużego ryzyka. Powikłaniem po zabiegu może być wystąpienie opryszczki jeśli osoba posiada w organizmie wirusa.
Jeśli naczynia krwionośne są płytko umiejscowione w skórze może nastąpić ich pęknięcie i pojawienie się małych krwiaków.
Podczas pigmentowania linii oka może wystąpić podrażnienie spojówki.

W naszym gabinecie makijaż permanentny wykonywany jest kilkoma metodami. Dobieramy ją indywidualnie do każdego klienta i jego oczekiwań.

Jedną z najpopularniejszej i najbardziej naturalnej metody jest Microblading to wprowadzenie pigmentu za pomocą ostrza do warstwy kolczystej naskórka. Wprowadzenie za pomocą mikro ostrza tzw. microblade imituje w skórze bardzo naturalny subtelny włos przez co zagęszcza brwi uzupełnia ubytki i nadaje im ładny równy kształt. Jest przy tym bardzo naturalny i delikatny. Polecany też dla osób które boją się tradycyjnego mocniejszego pigmentowania metodą cienia i ombre.

 





Makijaż permanentny